رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ گفت: در طرح ناظر یک و دو (برخورد با بی‌حجابی در خودرو و اصناف) در وهله نخست برای فرد خاطی به صورت پیامکی تذکر ارسال می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سردار علی ذوالقدری صبح امروز در همایش “پلیس؛ آمران به معروف و ناهیان از منکر” در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: همکاران بنده در چهار محور در حوزه امنیت اخلاقی اقدامات خود را انجام می‌دهند، در وهله نخست که بحث پیشگیری است با تعامل با سایر دستگاه‌ها به‌منظور پیشگیری در محیط‌های اجتماعی برنامه‌ریزی و اقدامات صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ افزود: در بحث دوم (حوزه ایجابی) در سه محور برنامه‌ریزی داریم، به طور مثال با استفاده از گشت‌های آشکار (ون‌هایی که همکاران خانم و آقا در آن حضور دارند) که در 11 نقطه تهران بلوک‌بندی شده‌اند، ابتدا به افرادی که حجاب اسلامی را رعایت نمی‌کنند، تذکر داده شده، برخی از این افراد به خودرو هدایت شده و ضمن مشاوره، در این رابطه توجیه می‌شوند که این گشتهای آشکار بسیار تأثیرگذار است.

وی متذکر شد: در بحث دوم (طرح ناظر یک) علاوه بر مشارکت همکاران پلیس، سایر رده‌ها نیز در این رابطه مشارکت انجام می‌دهند، در این طرح برای رانندگانی که داخل خودروی آنها کشف حجاب صورت می‌گیرد، ابتدا به‌صورت پیامکی، تذکر ارسال می‌شود و این تذکر  حاوی این مطلب است که در خودروی مذکور کشف حجاب صورت گرفته است.

این مقام انتظامی با اظهار اینکه “در این طرح با شناسایی مالک خودرو ابتدا به وی تذکر داده می‌شود”، گفت: اغلب همکاران ما چه در حوزه ثبت تخلفات و چه در حوزه اقدام در این رابطه اقدامات مؤثری دارند؛ همچنین بنا بر بازخورد صورت‌گرفته از جامعه، این اقدمات بسیار بازدارنده و مؤثر بوده است و در حال ارتقای این سیستم هستیم.

ذوالقدری بیان کرد: در طرح ناظر دو در مراکز تجاری و صنوف با افرادی که حجاب را داخل صنوف رعایت نمی‌کنند یا صاحبان صنوف که حجاب در صنف آنها رعایت نمی‌شود، برای بار نخست پیامک تذکر ارسال می‌شود و آنها هم مورد توجیه و آموزش قرار می‌گیرند.

 

وی ادامه داد: در دو محور دیگر نیز اقدام می‌کنیم که محور بعدی درباره فضای مجازی است. افرادی که ناخواسته در این فضا ترویج بی‌بند و باری انجام دهند، ابتدا احضار و توجیه می‌شوند و در اکثر موارد (بیش از 90درصد) به اشتباهات خود پی‌ می‌برند و در برآورد ما مشخص شده این افراد پس از تذکر، دیگر اقداماتی در این رابطه انجام نمی‌دهند.

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ بیان کرد: در وهله آخر برای افرادی که مجرم هستند و در جرائم سازمان‌یافته اقدام می‌کنند، با هماهنگی دستگاه قضایی و قوانین و مقررات موجود اقدامات مؤثر خودمان را انجام می‌دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.