شرکت ژاپنی نیسان پس از آنکه هشدار داد ضرر بی‌سابقه‌ای را در سال جاری تجربه خواهد کرد، با سقوط ۱۰درصدی سهام خود در بازار معاملات توکیو مواجه شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، شرکت ژاپنی نیسان پس از آنکه هشدار داد ضرر بی سابقه ای را در سال جاری تجربه خواهد کرد، سهام این خودروساز در معاملات توکیو به میزان 10٪ سقوط کرد.

دومین شرکت خودروسازی بزرگ ژاپن اعلام کرد که انتظار می رود امسال به میزان 4.5 میلیارد دلار متحمل ضرر و زیان عملیاتی شود. این شرکت همچنین پیش‌بینی کرده است که امسال کمترین میزان فروش خود طی 10 سال اخیر را تجربه خواهد کرد.

این گزارش آخرین مورد از میزان خسارات ناشی از شیوع بیماری همه گیر کروناویروس به صنعت جهانی اتومبیل است.

ماکوتو اوچیدا، رئیس اجرایی نیسان به سرمایه گذاران گفت: دورنمای بازار مبهم است و ما به دلیل موج دوم پاندمی کرونا ممکن است شاهد بدترشدن اوضاع باشیم.

اوچیدا همچنین اعلام کرد که این شرکت در سال جاری برای سهامداران خود سود سهام واریز نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، فروش جهانی نیسان در دوره آوریل تا ژوئن 48 درصد کاهش یافت. فروش این شرکت در آمریکای شمالی نیز نصف شد و 40 درصد در چین سقوط کرد.

حتی قبل از شیوع بیماری همه گیر کروناویروس، این شرکت درگیر برخی مسائل مالی بود. در ماه مه، نیسان پس از گزارش بزرگترین ضرر خود در دو دهه اخیر طی سال مالی قبل، یک برنامه بزرگ بازسازی را اعلام کرد.

طبق این برنامه چهار ساله، تولید به میزان 20 درصد کاهش خواهد یافت و کارخانه نیسان در بارسلون اسپانیا بسته خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.