خبرهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی تخصصی خودرو حکایت از آن دارد که تولید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در شرکت ایران خودرو تا پایان امسال متوقف می شود و این شرکت سواری جدید دیگری را جایگزین این خودرو پرتقاضا خواهد کرد.

به گزارش کاماپرس، پژو ۲۰۶ در تیپ های مختلف توسط ایران خودرو به بازار عرضه می شد که طی سال های گذشته به تدریج شاهد کاهش و نهایتا توقف تولید مدل های مختلف این خودرو بودیم.

آخرین مدل پژو ۲۰۶ که دیگر در آمارهای تولید ایران خودرو اثری از آن دیده نمی شود پژو ۲۰۶ تیپ ۵ بود. در تازه ترین تحول کانال اخبار روز خودرو گزارش کرده است که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز در حال سپری کردن سال پایانی تولید خود در گروه صنعتی ایران خودرو است.

این کانال شبکه اجتماعی که پیش از این نیز اخبار دیگری در مورد کاهش و توقف تولید برخی خودروها را پیش از اعلام رسمی آن توسط گروه صنعتی ایران خودرو یا شرکت سایپا به درستی اعلام کرده است این بار با بررسی آمار پیش‌فروش های قبلی شرکت ایران‌خودرو، آمار تولید این شرکت و برخی شنیده ها خبر داده که امسال آخرین سال تولید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ خواهد بود.

یک خودرو ایرانی جایگزین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ می شود؟

به نوشته اخبار روز خودرو، این فرانسوی خوش ظاهر با قلب تپنده ضعیف TU۳ برای همیشه به خاطره ها می‌پیوندد. این خودرو که آخرین بازمانده محصولات خانواده پژو ۲۰۶ بوده است و به نوعی جز معدود خودروهای اقتصادی تولیدی ایران‌خودرو به حساب می‌آید جای خود را به‌زودی به برادر ایرانی خود خواهد داد که احتمالا در نیمه دوم امسال توسط ایران‌خودرو از آن رونمایی خواهد شد.این کانال تلگرامی که از اصطلاح برادر ایرانی برای جایگزین ۲۰۶ تیپ دو استفاده کرده توضیحی شفاف تری در این باره نداده است.

ایران خودرو تاکنون به این اخبار واکنشی نداشته و به صورت رسمی خبر توقف تولید پژو ۲۶ تیپ ۲ در سال ۱۴۰۰ را تائید یا تکذیب نکرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.