رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) به پیشگاه مقدس آن حضرت سلام و درود فرستادند و با تبریک عید سعید مبعث و عید پر طراوت نوروز به همه ملت بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان، جهادگران عرصه سلامت و همه خدمتگزاران سختکوش، سال جدید را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تسلیت و تبریک به خانواده‌های شهدای سال ۹۸ از جمله شهدای دفاع از حرم و مرزها و در رأس آنان شهید بزرگوار سردار سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همراهان آنها و همچنین شهدای حادثه کرمان و حادثه هواپیما و شهدای سلامت، سال ۹۸ را سالی پر تلاطم برای ملت ایران خواندند و خاطرنشان کردند: سال قبل با سیل آغاز و با کرونا تمام شد و در طول سال نیز حوادث گوناگونی مانند زلزله و تحریم‌ها پدید آمد اما اوج این حوادث، جنایت تروریستی آمریکا و شهادت سردار نامدار ایران و اسلام، شهید سلیمانی بود.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: سال قبل، سال سختی بود و گرفتاری‌های مردم نیز کم نبود اما در کنار سختی‌ها، سربلندی‌های بعضاً بی‌سابقه‌ای وجود داشت و ملت ایران واقعاً خوش درخشید.
ایشان روانه شدن سیل مردم مؤمن و با همت برای کمک به مناطق آسیب‌دیده در قضیه سیل اول سال را از جمله زیبایی‌های سال ۹۸ برشمردند و افزودند: هیجان عمومی و حضور دهها میلیونی مردم در حادثه شهادت بزرگ شهید سلیمانی و خلق اجتماعات شکوهمند در تهران، قم، اهواز، اصفهان، مشهد و کرمان که در دنیا و در تاریخ کشورمان بی‌نظیر بود، جلوه دیگری از سربلندی مردم و مایه آبروی کشور و عزت ملت بود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای فداکاری‌های چشمگیر و تحسین‌برانگیز مردم در قضیه کرونا را نمونه دیگری از درخشش ملت در سال ۹۸ خواندند و گفتند: زحمات مجموعه‌های درمانی یعنی پزشکان، پرستاران، بهیاران، مدیران و کارکنان مراکز درمانی و در کنار آنها خدمات مجموعه‌های داوطلب مردمی مانند دانشجویان، طلاب و بسیجیان، همگی مایه عزت و آبرو است.
رهبر انقلاب اسلامی با برشمردن مصادیقی از همکاری و تعاون اجتماعی مردم در این روزها مانند تولید و توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی کردن معابر، کمک به افراد سالمند، بخشودگی اجاره‌ها و به تأخیر انداختن دریافت مطالبات، افزودند: ملت ایران زیبایی‌ها و فضائل خود را در خلال حوادث سخت نشان داد و من قلباً و صمیمانه از همه این فعالیتها و افراد تشکر می‌کنم و مژده می‌دهم که پاداش الهی در انتظار آنها است.
ایشان آزمونهای سال ۹۸ را آزمونهایی دشوار خواندند و با تأکید بر اینکه هیچ ملتی با راحت‌طلبی و رفاه‌جویی محض به جایی نمی‌رسد، گفتند: غلبه بر دشواریها و عبورِ با روحیه از آنها موجب قدرتمند شدن یک ملت و کسب اقتدار و اعتبار است، همچنانکه ملت ایران تاکنون به این شکل بر مشکلات غلبه کرده و بعد از این نیز خواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درس دیگر حوادث مختلف را شناخت ضعف‌های درونی، خارج شدن از غرور و غفلت و لزوم توجه به پروردگار دانستند و با درخواست از خداوند برای قرار دادن سال ۹۹ به‌عنوان سال پیروزی‌های بزرگ و با استمداد از پیشگاه حضرت بقیة‌الله برای حمایت از مردم مؤمن ایران گفتند: ملت همچنانکه در طول سالهای متمادی، شجاعانه و با روحیه با حوادث مواجه شدند، از این پس نیز با روحیه و امید با همه حوادث برخورد کنند و مطمئن باشند که تلخی‌ها می‌گذرد و یُسر و آسانی در انتظار ملت ایران خواهد بود چرا که اِنَّ مَعَ العُسرِ یُسرا.
ایشان با اشاره به جریان داشتن کار و تلاش در بخشهای مختلف کشور از جمله در بخشهای علمی، تحقیقی، اجتماعی، دولتی و قضایی، افزودند: خداوند متعال به همه این تلاشها برکت می‌دهد و ملت را از این گذرگاه با عافیت و سربلندی عبور خواهد داد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه به ارزیابی میزان پیشرفت شعار سال ۹۸ یعنی رونق تولید پرداختند و با اشاره به گزارشهای موثق از بازگشت به کار برخی از کارخانه‌های راکد یا تعطیل، افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، به میدان آمدن شرکتهای دانش‌بنیان و برداشتن گام‌های جدی در پژوهش و تحقیق به‌عنوان سرچشمه تولید، گفتند: این گزارشها نشان می‌دهد در سال ۹۸ علاوه بر استقبال صاحبنظران از شعار رونق تولید، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و تلاش دستگاههای مختلف، تولید تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه باید با کار ده برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر بگذارد، افزودند: مسائل اقتصادی کشور متعدد است از جمله «اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی» و «بهبود فضای کسب‌وکار» اما نقش تولید بی‌همتا است و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل و ضمناً ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مشکلات اقتصادی قطعاً پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام خواهد شد.
ایشان افزودند: تحریم تاکنون در کنار ضررهایش، سودهایی نیز داشته و ما را وادار کرده است که به فکر تهیه لوازم زندگی و نیازهای کشور از طریق امکانات داخلی باشیم که این حرکت بسیار مغتنم ان‌شاءالله ادامه خواهد یافت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با جمع‌بندی سخنانشان در خصوص نیاز قطعی کشور به تولید، سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.
ایشان افزودند: البته لازمه تحقق این هدف برنامه‌ریزی است و بخشهای مختلف مانند سازمان برنامه، مجلس و مرکز تحقیقات آن، قوه‌قضائیه، مجموعه‌های دانش‌بنیان و گروههای پر شمار جوان، مبتکر و فعال باید در این برنامه‌ریزی‌ها شرکت کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان با تبریک مجدد سال جدید و عید مبعث و آرزوی جلب توجهات الهی، از ملت ایران خواستند به‌طور روزافزون به توجهات، توسلات و معنویات خود بیفزایند.

بررسی روند قیمت انواع مدل های خودرو در بازار نشان می دهد این خودرو طی چند هفته اخیر روند کاهشی را در پی گرفته است و حالا قیمت آن در مرز روانی ثابت مانده است.

امروز هر دستگاه خودرو پراید مدل ۱۱۱ نسبت به هفته گذشته ۱ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است و از اول هفته نیز قیمت این خودرو روی ۶۱ میلیون تومان ثابت بوده است.

بر این اساس قیمت پراید ۱۳۲ نیز از هفته گذشته تاکنون کاهشی نزدیک به یک میلیون تومان را تجربه کرده است و قیمت این خودرو نیز از اول هفته تاکنون روی ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ثابت مانده است.

اما این کاهش قیمت ها در خصوص پراید ۱۳۱ صدق نمی کند و قیمت این خودرو از هفته گذشته تا کنون تغییری نکرده است و بر همان قیمت ۵۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ثابت است.

طبق اعلام رئیس کل بیمه مرکزی، با توجه به افزایش مبلغ دیه در سال آینده نرخ حق بیمه شخص ثالث نیز تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، غلامرضا سلیمانی با اشاره به تاثیر افزایش نرخ دیه در میزان حق بیمه، اظهار کرد که افزایش نرخ دیه با رشد ۲۰ درصدی نسبت به امسال، ۳۳۰ میلیون تومان در ماه‌های غیر حرام تعیین شده است؛ از این رو با احتساب سه درصد هزینه‌های اداری، نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال ۹۹، به میزان ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت صنعت بیمه در جریان شیوع ویروس کرونا توضیح داد: بیمه مرکزی و صنعت بیمه با تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به کمک مردم و مراکز درمانی شتافتند و ان شاءالله تا پایان این بحران نیز صحنه خدمت رسانی را ترک نخواهند کرد.

رییس کل بیمه مرکزی از صدور حداکثری بیمه نامه‌ها به صورت آنلاین و برخط به عنوان یکی از عملکرد‌های ویژه برای کنترل ویروس کرونا یاد کرد و افزود: در حال حاضر نیازی برای مراجعه حضوری بیمه گذاران به شرکت‌های بیمه‌ای نیست و با تمهیدات صورت گرفته بیمه نامه‌های شخص ثالث نیز تا نیمه اردیبهشت ماه بدون حضور مالکان خودرو، تمدید می‌شود و در صورت بروز حادثه جای هیچگونه نگرانی برای پرداخت خسارت وجود ندارد.

توزیع گسترده اقلام بهداشتی بین بیمه گذاران و مردم یک اقدام درخشان است

سلیمانی از توزیع بسته‌های بهداشتی توسط صنعت بیمه در کشور به عنوان یک اقدام ضروری و انسان دوستانه یاد کرد و افزود: تمامی شرکت‌های بیمه در این خصوص تلاش کرده اند؛ در این خصوص شرکت بیمه دی بیش از ده هزار بسته بهداشتی به خانواده‌های معزز شهدا اهدا کرده است.

رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: شرکت‌های بیمه هزینه‌های مربوط به بیماران کرونایی را در بیمه نامه‌های تکمیلی آنان لحاظ کرده اند و از این بابت نیز مشکلی وجود ندارد.

وی برقراری آرامش، تقویت روحیه همدلی و ایجاد فضای امن در جامعه را از ماموریت‌های ذاتی صنعت بیمه ارزیابی کرد و افزود: صنعت بیمه در ایفای ماموریت‌های خود هیچ مرزی نمی‌شناسد و جان باختن هفت تن از فرزندان این صنعت در سنگر خدمت رسانی به مردم در زمان شیوع کرونا بر این نکته دلالت دارد.

اعلام میزان پرداختی به وزارت بهداشت

رییس کل بیمه مرکزی به پرداخت مبلغ حدود۴۵۰۰ میلیارد ریال از سوی صنعت بیمه به وزارت بهداشت برای رفع مشکل نقدینگی و مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۴۰۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

موتورسیکلت‌های کشور ساماندهی می‌شوند

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به دستاورد‌های طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای در بهمن ماه سال جاری از استقبال چشمگیر مشمولان این طرح خبر داد و گفت: قریب به ۶۰۰ هزار مالک خودرو در بهمن ماه از مزایای این طرح بهره‌مند شدند و پیش بینی می‌شود آمار ۳۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت مشمول این طرح نیز تا پایان دوره، افزایش یابد.

سلیمانی از تردد ۹ میلیون موتورسیکلت فاقد بیمه نامه در کشور به عنوان یک آمار غیرقابل قبول نام برد و تصریح کرد: تردد این میزان موتورسیکلت در کشور ریسک بالایی را در پی دارد و خوشبختانه با همکاری پلیس راهور ناجا برای ساماندهی پوشش‌های بیمه‌ای راکبان موتورسیکلت برنامه ریزی کافی صورت گرفته است.

پرداخت خسارت به بیمه گذاران شرکت بیمه توسعه

سلیمانی همچنین پرداخت خسارت به بیش از۷۷۱۶ نفر از بیمه گذاران بیمه توسعه با مبلغ بیش از ۳۰۳۸ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این پرداختی‌ها توسط شرکت بیمه ایران و با همکاری بیمه مرکزی انجام شده است.

وی ادامه داد: مبلغی بیش از ۲۷۸ میلیارد ریال نیز آماده پرداخت به ۴۹۱ نفر از زیان دیدگان شرکت بیمه توسعه است که با این پرداخت که در حال انجام است بدهی تمامی بیمه گذاران بیمه توسعه تسویه می‌شود.

نخستین گیربکس ۶ سرعته دستی و اتوماتیک با تکیه بر دانش فنی ایرانی با هدف کاهش وابستگی رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در مراسم رونمایی از این دستاورد که با حضور علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت برگزار شد، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: نقشه راه بومی سازی فناوری تولید گیربکس‌های دستی و اتوماتیک ۶ دنده با هدف کاهش وابستگی و کاهش مصرف سوخت و پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان با همکاری مهندسان ایران خودرو و شرکت‌های دانش بنیان تدوین شده و در حال اجراست.
آقای فرشاد مقیمی افزود: تولید انبوه گیربکس ۶ سرعته دستی با ۹۵ درصد ساخت داخل از نیمه دوم سال آینده آغاز و تا پایان سال آینده ۱۰ هزار دستگاه از این گیربکس‌ها تولید خواهد شد.
ایجاد توانمندی در طراحی و ساخت داخل انواع گیربکس ها، بهبود قابلیت رانندگی، ارتقای کیفیت بهبود تعویض دنده، افزایش رضایتمندی مشتریان و کاهش هزینه‌های خدمات پس از فروش از مزیت‌های گیربکس دستی ۶ دنده تولید داخل است همچنین تجهیز محصولات ایران خودرو به گیربکس ۶ دنده در مقایسه با گیربکس‌های پنج سرعته فعلی حداقل ۲ و نیم درصد کاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت.
وی اضافه کرد: بر اساس این گزارش تولید انبوه گیربکس ۶ دنده اتوماتیک نیز با ۶۰ درصد ساخت داخل در سه ماه پایانی سال آینده آغاز می‌شود و قرار است تا پایان سال ۹۹ هزار دستگاه از این نوع گیربکس تولید شود که این میزان در سال‌های آینده به ۳۰ تا ۵۰ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت، کاهش ۱۰ درصدی مصرف سوخت در مقایسه با سایر گیربکس ها، کاهش بیش از ۵۰ درصدی قیمت در مقایسه با سایر گیربکس‌ها و سهولت رانندگی برای شهر‌های پر ترافیک از مهمترین مزیت‌های گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته تولید داخل است.
مقیمی گفت: مطالعات بازاریابی نشان می‌دهد که سالانه حداقل ۱۰۰ هزار دستگاه گیربکس‌های ۶ دنده دستی و اتوماتیک مورد نیاز بازار است که در نقشه راه توسعه محصول ایران خودرو تامین این نیاز دیده شده است.
وی افزود: گیربکس دستی و اتوماتیک ۶ سرعته با همکاری مرکز تحقیقات ایران خودرو و شرکت‌های ساپکو و نیرو محرکه و بدون اتکا به شرکت‌های خارجی طراحی و تولید شده است.

آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
پایه مشترک خودرویی ساخت داخل به بازار می‌آید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پایه (پلتفرم) مشترک خودروی تولید داخل تا قبل از پایان سال آینده به بازار می‌آید.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی آقامحمدی در مراسم رونمایی از گیربکس‌های دستی و اتوماتیک تولید داخل در گروه صنعتی ایران خودرو افزود: برای نخستین بار با همکاری ایران خودرو و سایپا، وزارت صمت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین با همکاری قطعه سازان قرار شد خودروی ایرانی تولید شود که در این باره ساخت پایه و سکوی (پلت فرم) مشترک خودرو در دستور کار قرار گرفت و تا قبل از پایان سال ۹۹ تولید آن را شاهد خواهیم بود.
وی اضافه کرد: با ساخت داخل گیربکس دستی و اتوماتیک در گروه صنعتی ایران خودرو رونق تولید را شاهدیم، زیرا آمریکا فکر می‌کرد با تحریم صنعت خودرو دست تسلیم را بالا می‌بریم، اما با همکاری خودروسازان و قطعه‌سازان تولید قطعات حساس خودرو که وارداتی بود در دستور کار قرار گرفت و این قطعات از جمله ایسیو و ایربگ در داخل تولید و در عمل تحریم صنعت خودرو با شکست مواجه شد.
وی افزود: در این بین قطعه‌سازان هم خود بخشی از تولید خودرو شدند ضمن اینکه جوان‌گرایی در مدیریت خودروسازی یکی از عوامل توفیق در این کار بود البته جوان شدن مدیریت به معنی حذف هیچ کس نیست بلکه همه هستند، اما رهبری و مدیریت با کسانی است که قدرت، جسارت، شجاعت، شهامت و خطرپذیری بالایی دارند.
آقا محمدی با بیان اینکه سال آینده بخشی از سوله‌های ایران خودرو به موسسات دانش بنیان تبدیل می‌شود گفت: باید دقت کنیم در شرایطی که همه در‌ها به روی ما بسته است باید روی پای خود بایستیم یعنی از توانمندی داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان به نحو احسن استفاده کنیم.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران و دیگر کشور‌ها گفت: ویروس کرونا را چه طبیعی بدانیم و چه دست ساخته و کار دشمنان بشریت باید بدانیم اگر دست ساخته بشر باشد نمی‌تواند محدود به جغرافیای خاص باشد بلکه می‌تواند هدف اقتصادی داشته باشد طوری که وزیر بازرگانی آمریکا گفته ویروس کرونا، چون چین را از دور اقتصاد خارج می‌کند خوب است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز مردم باید مراقب باشند که در معرض این ویروس قرار نگیرد، اما آن‌ها که وظیفه اداره کشور و خدمات دهی دارند وضع شان فرق می‌کند و باید با حفظ شرایط بهداشت فردی و اجتماعی به وظایف خود مشغول باشند.
آقای محمدی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اکنون روی داخلی سازی ۳۵ زنجیره فعال شده که یکی از این زنجیر‌ها خودروست ضمن اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در کنار این زنجیر‌ها و در کنار وزارت صنعت قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد هر چه در کشور بر تعداد آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزوده می‌شود، از خریداران کالا در بازارها نیز کاسته می‌شود. بازار خودرو نیز از این موضوع مستثنی نبوده و گزارش‌ها نشان می‌دهد در مدت سه هفته‌ای که کرونا در کشور شیوع پیدا کرده، این بازار به نوعی قفل شده و هیچ خریداری ندارد.

به گزارش خودروتک به نقل از خبر آنلاین، آن‌طور که فعالان این بازار عنوان می‌کنند، این است که تا یک ماه گذشته فروشندگان خودرو در تعیین قیمت‌ها، دست بالا داشتند و حاضر نبودند خودروها را با قیمت‌هایی پایین‌تر به فروش برساند، اما امروز که تقریبا هیچ مشتری‌ای در بازار وجود ندارد، خریداران با چانه‌زنی بیشتر، قدرت خرید بازار را به دست گرفته‌اند.

به اعتقاد بسیاری از فعالان بازار خودرو ، در حال حاضر خرید و فروش خودرو به کمترین میزان خود رسیده است و بسیاری از مردم، خرید و فروش خودرو را به دلیل این‌که نیاز به حضور فیزیکی در بنگاه‌ها و دفترخانه‌ها دارد، متوقف کرده‌اند.
قیمت خودرو چقدر کم شد؟

بررسی وضعیت بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت خودرو در بازه هفته‌ای که از زمان اعلام شیوع کرونا در کشور گذشته، کاهش قابل توجهی داشته است، به طوری که در این بازه زمانی قیمت پراید ۱۱۱ با کاهش ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی، از ۶۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به ۶۲ میلیون تومان افت کرده است.

پراید ۱۳۱ نیز تقریبا همین وضعیت را داشته و در حال حاضر در بازار با قیمت ۵۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود؛ این در حالی است که در اولین روز اسفندماه این خودرو با قیمت ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد.

از سوی دیگر، قیمت ساینا با کاهش حدود ۷۰۰ هزار تومانی مواجه شده است. در ابتدای اسفندماه ساینا ۷۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشت، اما هم‌اکنون قیمت آن به حدود ۷۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

در این میان، پژو۲۰۶ تیپ ۲ در حالی در ابتدای اسفندماه با حدود ۱۰۰ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رفت که در حال حاضر با کاهش حدود ۲ میلیون تومانی، در بازار ۹۸ میلیون تومان قیمت دارد. پژو۲۰۶ تیپ ۵ نیز حدود ۱۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و از ۱۲۶ میلیون تومان به ۱۱۶ میلیون تومان تغییر قیمت داده است.

بررسی قیمت‌ها حاکی از آن است قیمت برخی خودروهای مونتاژی حتی نسبت به چهارشنبه گذشته، با افت ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومانی مواجه شده که از آن جمله کاهش ۲۰ میلیون تومانی پژو ۲۰۰۸، افت ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی سراتو و کاهش ۲۰ میلیون تومانی هایما اس ۷ قابل اشاره است.
چرا شیب فروش خودرو کم شد؟

اما کاهش قیمت خودرو در هفته‌های گذشته در حالی بود که تا پیش از انتشار خبر شیوع کرونا، بازار خودرو روندی صعودی را به خود گرفته بود؛ به طوری که رشد قیمت‌ها چندان توجیهی نداشت. در این میان، در آن دوره نوک انتقادها به سمت دلالان و واسطه‌گران می‌رفت که در انتظار فرصتی مناسب برای فروش خودروهای خود هستند.

نظرسنجی انجام‌شده توسط یک شرکت معتبر داخلی که به تازگی انتشار یافته، نشان می‌دهد ۶۰ درصد از خریداران خودروهای صفر کیلومتر در نیمه نخست امسال، اقدام به فروش خودروی دریافتی خود از نمایندگی کرده‌اند.

طبق این نظرسنجی، اقدام مشتریان مبنی بر فروش به جای مصرف، ریشه در اختلاف فاحش میان قیمت کارخانه و بازار خودروها دارد که خود از سیاست قیمت‌گذاری دستوری سرچشمه می‌گیرد. شیب فروش خودروها البته در نیمه دوم سال کند شده است که می‌تواند ناشی از به تاخیر انداختن فروش در راستای کسب سود بیشتر باشد.
پیش‌بینی‌های بازار خودرو چیست؟

در این شرایط، اغلب فعالان بازار خودرو اعتقاد دارند که با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، در بازار خودرو شاهد رکورد جدید قیمتی از کاهش خواهیم بود. این در حالی است که روند فاکتور کردن خودروها در شرکت‌های خودروساز نیز با توجه به روزهای پایانی سال کم شده و همین امر نارضایتی مصرف‌کنندگان را به وجود آورده است.

البته کارشناسان عنوان می‌کنند؛ روند نزولی قیمت‌ها از زمان برداشته شدن مجدد نرخ‌ها از سایت‌های خودرویی مثل دیوار، باما و … آغاز شده، اما مراجعه نکردن مشتریان به بازار و نمایشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا عاملی است که کاهش شدید تقاضا و در نتیجه افت قیمت‌ها را رقم زده است.

سعید موتمنی، رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در این خصوص عنوان می‌کند؛ نبود خریدار در بازار آن‌هم در روزهای پایانی سال سبب نگرانی دست‌اندرکاران بازار شده است و نگرانی اصلی فعالان بازار خودرو، تداوم این وضعیت در سال آینده است.

به اعتقاد وی، شیوع بیماری کرونا پیش از نوروز بازار شب عید را از نمایشگاه‌داران گرفت، این در شرایطی است که بخش زیادی از آنها خودروهای خود را نگه داشته بودند تا در روزهای پایانی سال به بازار عرضه کنند تا سود بیشتری نصیبشان شود، اما خالی شدن بازار از خریدار باعث شده تا آنها برای خودروهای خود مشتری پیدا نکنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران ضمن ابراز نگرانی از وضعیت به‌وجود آمده، تاکید می‌کند: تداوم وضعیت حاکم در این بازار سبب می‌شود تا بخش قابل‌توجهی از فعالان خرد بازار با خطر ورشکستگی روبه‌رو شوند.

موتمنی می‌گوید: این روزها حتی مشتریان برای پرسیدن قیمت نیز مراجعه نمی‌کنند و نمایشگاه‌داران در بهترین حالت به مشاوره تلفنی بسنده می‌کنند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا گفت: از دیروز تعویض پلاک و خدمات شماره‌گذاری در روزهای زوج فقط به وسایل نقلیه پلاک زوج و روزهای فرد صرفا به وسایل نقلیه با پلاک فرد ارائه خواهد شد.

به گزارش خودروتک، سرهنگ علی محمدی درخصوص ساعت فعالیت مراکز تعویض پلاک در سراسر کشور گفت: در ماه‌های پایانی سال خصوصا اسفند هر سال خریدوفروش و نقل و انتقال خودرو در کشور افزایش چشمگیری دارد و این افزایش باعث حضور و ازدحام بیشتر شهروندان در مراکز تعویض پلاک می‌شود.

از این رو تمهیدات بهداشتی و پیشگیرانه‌ای توسط پلیس راهور ناجا برای کاهش ازدحام جمعیت و کاهش احتمالی انتشار ویروس کرونا در مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک سراسر کشور ابلاغ شده است.وی تصریح کرد: از دیروز تعویض پلاک و خدمات شماره‌گذاری در روزهای زوج فقط به وسایل نقلیه پلاک زوج و روزهای فرد صرفا به وسایل نقلیه با پلاک فرد ارائه خواهد شد. بنابراین از شهروندان تقاضا داریم در غیر از روزهای مذکور به مراکز تعویض پلاک مراجعه نکنند.

رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا افزود: مراکز تعویض پلاک تا پایان سال جاری از ساعت ۷ تا ۱۸ باز هستند و خدمات ارائه می‌کنند. پس لازم است شهروندان با مدیریت زمان حضور در مراکز تعویض پلاک در صبح و بعدازظهر با ازدحام و زمان کمتری خدمات دریافت کنند.

در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب شده است نهادها و شرکت‌های خودروسازی جهان یکی پس از دیگری از پیامد منفی شیوع ویروس کرونا برای این کسب و کار خبر دهند، حالا نوبت به شرکت تاتاموتورز، مالک گروه خودروسازی جگوار-لندروور رسیده است تا نسبت به تاثیر ویروس کرونا بر کاهش سودآوری این گروه در سال مالی پیش رو هشدار دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان چین اتفاق افتاد و تاکنون به بخش‌هایی از خودروسازی جهان لطماتی وارد کرده است.

همچنین شیوع این ویروس در ژاپن، کره جنوبی و ایتالیا نیز همین تاثیر را برجای گذاشته است.

براساس اعلام تاتا، اگرچه هنوز نمی‌توان پیش‌بینی نسبت به گسترش تاثیر کرونا در آینده داشت اما تا همین جا نیز کاهش شدید تقاضا در چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان، درآمد پیش از بهره و مالیات را برای جگوار-لندروور تا یک درصد طی سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد داد.

کارلوس تاوارز، مدیرعامل پژو تاکید کرد پس از ادغام دو گروه خودروسازی پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر، باید تغییراتی در استراتژی کسب و کار چین اتخاذ شوند تا بتوان ظرفیت فروش در بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان را برای این شرکت تازه متولد شده افزایش داد.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، قرار است دو گروه خودروسازی با نهایی ساختن توافق ادغام ۵۰ میلیارد دلاری، چهارمین خودروساز بزرگ جهان را متولد کنند.

تاوارز تصریح کرد: «ما اکنون در چین حضور داریم اما باید فرمولی پیدا کنیم تا بتوانیم به حضور موفق خود در این بازار کلیدی ادامه دهیم.»

در سال ۲۰۱۹، فروش پژو-سیتروئن در چین با کاهش ۵۵ درصدی به ۱۱۷ هزار و ۸۴ دستگاه رسید که دلیل اصلی آن، رقابت شدید از سوی خودروسازان چینی بوده است. این در حالی است که سایت تولیدی پژو در چین برای ساخت سالانه یک میلیون دستگاه خودرو، طراحی و راه‌اندازی شده است.

همچنین فروش فیات-کرایسلر در چین نیز که طی سال ۲۰۱۸ برابر با ۱۶۳ هزار دستگاه بود با ثبت افت چشمگیری در سال ۲۰۱۹ به ۹۰ هزار دستگاه رسید.

گروه صنعتی ایران خودرو قیمت پژو 207 اتوماتیک را افزایش داد.

گروه صنعتی ایران خودرو قیمت پژو 207 اتوماتیک را افزایش داد و به رقم 115 میلیون و 294 هزار تومان در اسفندماه 1398 رساند. این خودرو به عنوان محصول جایگزین دانگ فنگ H30 کراس از سوی ایران خودرو اعلام شده و مشتریان می‌توانند با تبدیل تعهد خود به جای اچ سی کراس، پژو 207 اتوماتیک تحویل بگیرند. این خودرو از محبوبیت گسترده‌ای در بازار برخوردار است و قیمت آن در بازار اختلاف قابل توجهی با نرخ کارخانه دارد.

قیمت خودروهای ایران خودرو

نام خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
  وانت آریسان 51,500,000
  سمند LX 66,980,000
  سمند EF7 69,773,000
  سمند EF7 دوگانه سوز حاشیه بازار
  سمند سورن 82,558,000
  دنا (تیپ 1) 83,623,000
  دنا (تیپ 2) توقف فروش
  دنا پلاس (تیپ 1) 110,934,000
  دنا پلاس (تیپ 2) توقف فروش
  دنا پلاس توربو (تیپ 1) توقف فروش
  دنا پلاس توربو (تیپ 2) حاشیه بازار
  پژو GLX 405 63,158,000
  پژو GLX 405 دوگانه سوز 65,578,000
  پژو SLX 405 67,998,000
  پژو پارس 78,338,000
  پژو پارس دوگانه سوز 80,643,000
  پژو پارس LX . کد 21 85,000,000
  پژو پارس LX . کد 23 84,718,000
  پژو پارس LX . کد 24 85,463,000
  پژو پارس LX . کد 25 85,400,000
  پژو پارس اتوماتیک 98,978,000
  پژو 207 . دنده‌ای 96,730,000
  پژو 207 . اتوماتیک حاشیه بازار
  پژو 207 صندوقدار حاشیه بازار
  پژو 206 . تیپ 2 (ساده) حاشیه بازار
  پژو 206 . تیپ 2 (فول) 67,283,000
  پژو 206 . تیپ 5 (ساده) حاشیه بازار
  پژو 206 . تیپ 5 (فول) 83,690,000
  پژو 206 صندوقدار (ساده) حاشیه بازار
  پژو 206 صندوقدار (فول) 80,303,000
  پژو 2008 114,994,000
  رانا LX 67,203,000
  دانگ فنگ H30 (بدون رینگ) توقف تولید
  رنو تندر E2 توقف تولید
  رنو تندر پلاس دنده‌ای توقف تولید
  رنو تندر پلاس اتوماتیک (بدون رینگ) توقف تولید
  رنو تندر پلاس اتوماتیک (با رینگ) توقف تولید
  هایما اس 5 توربو ( S5 ) 178,370,000
  هایما اس 7 توربو ( S7 ) حاشیه بازار
  پیکاپ دوکابین فوتون . بنزینی 351,160,000
  پیکاپ دوکابین فوتون . دیزل 408,000,000
  سوزوکی ویتارا توقف تولید